Ameerika Ühendriikide WTI naftasort kauples hommikuse seisuga 99,2 dollari juures barreli kohta. Rahvusvahelise Brenti naftabarrel oli veel 101,4 dollarit.
Täna avaldatud Föderaalreservi viimase istungi protokollist nähtub, et Ühendriikide keskpank kavatseb inflatsiooniga vihast võitlust jätkata – see rahustas aktsiaturge niivõrd, et nood sulgusid kerges plussis.
USA dollar oli euro suhtes kahe aastakümne kõrgeimal tasemel, Brenti toornafta kukkus 9,5% ja reedel on oodata USA palgaandmeid, mis dikteerivad Föderaalreservi järgmiseid otsuseid.
Norra energiafirma Equinor alustas kolme nafta- ja gaasivälja töö seiskamise, kuna töötajad alustasid esmaspäeval streiki. See lisab talveks gaasi varuvale Euroopale veelgi survet, tõstes gaasi hinda, vahendab Financial Times.
Keskpangad on kaotanud inflatsiooni üle kontrolli ja meid võib ees oodata sünge tulevik. Kas Föderaalreservi eksperiment majandust turgutada läks nihu?
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.