Shell teatas rekordilisest kasumist teist kvartalit järjest, kuna energiagigant jätkab kasvu Ukraina sõjast ja muudest teguritest tingitud kõrgete nafta- ja gaasihindade tõttu.
Shell kiirendas aktsiate tagasiostmist kõrgete nafta- ja gaasihindade tõttu pärast rekordkasumist teavitamist.
Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa suurim energiaettevõte Shell teatas, et teise kvartali puhaskasum oli 11,5 miljardit dollarit. See näitaja ületas Shelli varasema rekordi, milleks oli 9,1 miljardit dollarit esimeses kvartalis.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.