Tallinna Kaubamaja kaotas kolme kuuga palju kasumit
Kolmapäeval kolmanda kvartali tulemused teatanud Tallinna Kaubamaja Grupp kasvatas küll mõnevõrra käivet, kuid kasumit sõid hoogsalt tormiline inflatsioon ja kulude kasv. "Kriisi mõju hakkab aina rohkem silma paistma," märkis investor.
Tallinna Kaubamaja Grupi supermarketite segmendi kasum kahanes lausa 66%. Kaasa ei aita ka see, et konkurents ei luba hindu kiirelt kergitada.
Foto: Liis Treimann
Börsiettevõtte kolmanda kvartali konsolideeritud müügitulu oli 216,5 miljonit eurot, mida on eelmise aasta sama ajaga võrreldes 5% rohkem. Puhaskasumit teenis ettevõte 7,8 miljonit eurot, mida on aasta varasemaga võrreldes 38,2% vähem. Aktsia kohta teenis ettevõte puhaskasumit 0,19 eurot.
See aasta on Tallinna börsil pakkunud närvikõdi ja põletanud aktsionäride raha heleda leegiga, suuremate aktsionäride portfellid on kõhnemaks jäänud miljonite eurode võrra.
Finantsanalüüsi ekspert Paavo Siimann rääkis hommikuprogrammis, et praegu on aeg hakata Balti börsilt vaikselt aktsiaid soetama ning ühtlasi avaldas ta enda viimased ostutehingud.
Enlight Reasearchi asutaja ja analüütik Mattias Wallander rääkis oma InvesteerimisFestivali ettekandes, kuidas analüüsida aktsiaid, ja ütles välja, mis paistab tema jaoks praegu atraktiivne Balti börsidel.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.