Jaeinvestorid usuvad, et aktsiaturu põhi saabub poole aasta jooksul
USA, Euroopa ja Aasia jaeinvestorite hulgas tehtud küsitluse järgi oodatakse turu põhja lähima kuue kuu jooksul. Paljud jätkavad juba praegu aktsiate ostmisega ning eelistavad sealjuures tehnoloogiagigante.
Enamus jaeinvestoreid plaanivad investeerida üksikaktsiatesse ning peamiselt USA tehnoloogiagigantidesse.
Foto: AP/Scanpix
Londonis asuva analüüsifirma Finimize’i tehtud uuringus osales 2000 jaeinvestorit üle maailma. Nendest 80% usub, et hullem saab aktsiaturgudel mööda poole aasta jooksul, vahendab CNBC.
Ülemaailmsed aktsiaturud on märgatavalt taastunud, kuid ei ole aeg minna "all-in" – vähemalt mitte veel. Nii ütleb Rootsi börsiveteran Jonas Olavi, kes toob välja näitaja, millel tuleks silma peal hoida, et turu põhja ajastada.
Citibanki analüütikud soovitavad USA aktsiaturul praegu pigem lühikesi positsioone, sest ilmselt kukub S&P 500 indeks veel 20% ehk alla 3000 punkti. Samuti pole tänavu näha jõulurallit tulemas.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.