Nordeconi nõukogu esimees ja suuromanik Toomas Luman on aktsiaraamatute järgi oma osalust ehitusfirmas suurendanud, samas kui finantsinspektsioonile esitatud andmete järgi on ta teinud hoopis müügitehinguid.
Foto: Liis Treimann
Kuigi finantsinspektsioonile esitatud andmete järgi on Toomas Luman läbi oma firma Luman ja Pojad OÜ müünud viimastel kuudel kümneid tuhandeid Nordeconi aktsiaid, näitavad aktsiaraamatud, et tegelikkuses on ta oma osalust börsifirmas hoopis suurendanud. Finantsinspektsiooni sõnul on ebatäpsete andmete esitamine tõepoolest võinud toimuda.
Nordeconist voolab raha rohkem välja kui sisse tuleb. Heal ajal võtsid omanikud rikkalikult dividendi, mille tulemusena läheb ehitusettevõte kriisile vastu ilma suurema puhvrita.
Nordeconi suuromanik Toomas Luman otsustas sisuliste selgituste asemel tõmmata selga börsirüü, mistõttu huvitab arvamustoimetajat Karl-Eduard Salumäed, mis toimub suurettevõtja peas.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.