Helsingi IPOdroomil on sama vähe võitjaid kui Tallinnas
Meie alternatiivturgu First North hullutanud IPOdroom kasvatas börsiettevõtete arvu Soomegi alternatiivturul, kuid investorite õnnetuseks sarnaste tulemustega: vaid vähesed aktsiad on praeguseks plussis.
Oktoobris 2021 Ahvenamaa kalakasvataja Fifaxi IPO-l osalenud investorid kuldkala ei püüdnud – nüüdseks on nad kaotanud 83% oma panustatud rahast.
Foto: Shutterstock
Soome börsiguru Seppo Saario väljendas hiljuti Eestis ilmunud noorte börsiõpikus Helsingi First Northi suhtes omajagu pessimismi. Põhjus on lihtne – Rootsi pealinna First Northil kaupleb kordades rohkem aktsiaid kui Soome pealinna omal, mistap on kordades rohkem valikut. Samuti on aktsiad Stockholmis näidanud palju paremat tõusu kui Helsingis.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.