Tallinna börsil noteeritud Nordecon jäi taas kord aasta kokkuvõttes kahjumisse. 2022. aasta eest kujunes Nordeconi kahjumiks 1,44 miljonit eurot. Aasta varem oli ehitusettevõtte kahjum 5,5 miljonit eurot.
Kuigi ehitusettevõte jõudis 2022. aastal ärikasumisse, siis finantskulud tirisid börsifirma taas kord puhaskahjumisse.
Foto: Andras Kralla
Sealjuures kujunes emaettevõtte aktsionäridele kuuluva osa kahjumiks 3,65 miljonit eurot. Nordeconi mittekontrollivale osalusele kuuluv osa tuli 2022. aastal 2,2 miljoni euroga kasumisse. Nordeconi kahjumiks aktsia kohta tuli kokku 0,12 eurot. Aasta varem oli see 0,2 eurot.
Nordeconist voolab raha rohkem välja kui sisse tuleb. Heal ajal võtsid omanikud rikkalikult dividendi, mille tulemusena läheb ehitusettevõte kriisile vastu ilma suurema puhvrita.
Nordeconi ja Enefit Greeni tütarettevõtted sõlmisid täna Sopi-Tootsi tuulepargi aluse väljaehitamiseks lepingu, mille maht ületab koos käibemaksuga 80 miljonit eurot.
Leedu Keskne Krediidiühistu (LCKU), mis ühendab Balti riikide suurimat krediidiühistute võrgustikku, alustab allutatud võlakirjade programmi teist etappi. Leedus, Lätis ja Eestis pakutakse investoritele 11.–26. juunini võimalust soetada kuni 4 miljoni euro väärtuses 8,25% tootlusega võlakirju. Emissiooni esimene etapp ületas pakkumist märkimisväärselt.