Nordeconi müügitulu kahanes selle aasta esimeses kvartalis aasta varasemaga võrreldes ligi 30% – 47,65 miljoni euroni, mis ettevõtte sõnul vastavab väliskeskkonnas toimuvale.
Nordeconi juhi Gerd Mülleri sõnul on esimene kvartal sesoonne ning taristu poolel on ettevõttel hetkel ainult kulud.
Foto: Liis Treimann
Kuigi ettevõte teenis esimese kolme kuuga brutokasumina 1,32 miljonit eurot, mida on rohkem kui 2022. aasta 1,15 miljonit, jäi Nordecon siiski 1,67 miljoni euro suurusesse puhaskahjumisse. Sealjuures oli ASi Nordecon aktsionäridele kuuluva osa puhaskahjum 1,87 miljonit eurot.
Ehitusettevõte Nordecon teenis esimeses kvartalis vähem müügitulu ja jäi taas kahjumisse võrrelduna mullusega – turul ongi vähem tööd, põhjendas Nordeconi juht Gerd Müller.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.