DelfinGroup kasvatas kvartalikäivet pea poole võrra
Läti pandimajade keti omanik ja finantsettevõte DelfinGroup suurendas esimeses kvartalis aastaga käivet pea poole võrra 11,1 miljoni euroni, teatas ettevõte börsile.
Esimese kolme kuu jooksul andis DelfinGroup kokku välja 18,3 miljoni euro väärtuses tarbimislaene.
Foto: DelfinGroup
Nasdaq Balti börsil noteeritud DelfinGroupi käive kasvas esimeses kvartalis 46% ja kulumieelne kasum EBITDA 53%, 3,9 miljoni euroni. Maksueelne kasum suurenes 16%, jõudes 1,8 miljoni euroni. DelfinGroupi laenuportfell on alates aasta algusest kasvanud 9%, jõudes 73,5 miljoni euroni.
Läti pandimajade keti omanik ja finantsettevõte DelfinGroup teatas investoritele, et kasvatasid esimeses kvartalis müügimahtu, rohkelt väljastati ka uusi laene.
Balti börsil ei juhtu just liiga tihti, et ettevõte on aktiivsel kasvukursil ja samal ajal maksab ka korralikku dividendi. Ühe sellise siiski lõunanaabrite juurest leidsin.
Ettevõtte negatiivne rahavoog praeguses majandusolukorras tekitab Läti börsil tegutseva finantsettevõtte DelfinGroupi finantsseisundi kohta mõned küsimused. Juhtkond ettevõtte eesmärkide saavutamiseks takistusi siiski ei näe.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.