Rahakotid pahupidi: rahvaesindajad ootavad rikkust Tallinna börsilt ja kinnisvarast
Värsketest ametnike majandushuvide deklaratsioonidest selgub, et 17 riigikogu liiget on põhitöö kõrvalt ka investorid, suurim laenukohustusega rahvasaadiku võlg küündib üle 660 000 euro.
Nii mõnegi riigikogu liikme portfellist vaatab vastu aktsiainvesteeringuid.
Foto: Julia-Maria Linna
Kõige aktiivsemad investorid on Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide saadikud. Kummagi fraktsiooni ridadest on viis liiget viinud oma raha börsidele. Eesti 200 esindajatest vaatab vastu kolm ning Isamaa, EKRE ja Keskerakonna nimekirjast igaühest üks investor.
Parlamenti valitud erakondade juhtidest tegeleb investeerimis- või äritegevusega vaid kaks, teist pensionisammast vabatahtlikuks muuta sooviv Isamaa liider peab vanaduspõlve kindlustamisega lähiaastatel aga veel vaeva nägema.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.