DelfinGroup: kas kasvav ettevõte võib olla ka dividendiettevõte?
Läti ettevõtte DelfinGroupi juhid ütlesid Investeerimisfestivalil, et nad on rahul dividendi- ja kasvuettevõtte rolliga. Ja isegi hoolimata finantseerimiskulude tõusust ei kavatse nad oma lähenemist ja kontseptsiooni muuta.
DelfinGroupi finantsjuht Aldis Umblejs (vasakul) ja tegevjuht Didzis Admidins (keskel).
Foto: www.captureandmove.com
Esiteks lubas DelfinGroup juhtide sõnul investoritele börsile minekul, et nad maksavad dividendi vähemalt neli korda aastas. Pealegi on see nende sõnul vähemalt Ameerika Ühendriikides tavaline. "Aga see on ka meile kasulik. Kui me maksaksime dividendi üks kord aastas, oleks vaja selleks ajaks koguda suur kogus likviidsust. Ja nii saame jaotada summa ühtlaselt kogu aasta peale," selgitas DelfinGroupi finantsjuht Aldis Umblejs.
Ettevõtte negatiivne rahavoog praeguses majandusolukorras tekitab Läti börsil tegutseva finantsettevõtte DelfinGroupi finantsseisundi kohta mõned küsimused. Juhtkond ettevõtte eesmärkide saavutamiseks takistusi siiski ei näe.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.