Robotkullerite tootja Clevoni investoritele tehtud ülevõtupakkumise järel kuulub Clevon Investorsile ligi 96% ettevõtte aktsiatest ning börsile esitatakse avaldus aktsiatega kauplemise lõpetamiseks.
Tallinna börsi alternatiivnimekirjas First North alustati Cleveroni aktsiatega kauplemist eelmise aasta juuni lõpust. Nüüd on realiseerumas nende lahkumine börsilt.
Foto: Liis Treimann
Clevon märkis börsiteates, et nad on nüüd täitnud kõik börsi seatud tingimused ning börsil kauplemise lõpetamiseks on nad aruande esitanud ka börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjonile.
Pakiautomaatide arendaja Cleveroni asutaja Arno Kütt müüs üllatava hinnaga suure tüki ettevõttest, mis viis firma hinnalipikult sadu miljoneid eurosid.
Arno Küti ettevõte Konna OÜ tegi Clevoni olemasolevatele aktsionäridele vabatahtliku pakkumise nende aktsiate ülevõtmiseks, mille vastu annab ettevõte võlakohustuse.
Investor, kes paigutas börsilt lahkuvasse Clevonisse raha pensioni investeerimiskonto (PIK) kaudu, on sundseisus – kes aktsiaid Tallinna börsil tugevalt kukkunud hinnalt ei müü, peab arvestama osaluse lahjenemisega.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.