Nordeconi juht paneb ameti maha, firma müüb ühe oma rahalehma
Ehituskontsern Nordecon teatas kolmapäeval investoritele, et ettevõtte juht Gerd Müller paneb uue aasta alguses ameti maha. Samuti kavatseb ettevõte müüa tütarfirma Nordecon Betoon.
Nordeconi kontserni kuus aastat juhtinud Gerd Müller paneb ameti uue aasta alguses maha.
Foto: Liis Treimann
Ehituskontserni Nordecon senine juhatuse esimees Gerd Müller ei jätka ettevõtte juhina pärast kehtiva lepingu lõppemist järgmise aasta 7. jaanuaril, teatas ettevõte.
Nordeconi käesoleva aasta kolmandat kvartalit ja tervikuna üheksat kuud iseloomustavad müügitulu langus, kasumlikkuse paranemine ning teostamata tööde arvu kasv.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.