Vilniuse börsil noteeritud energiakontsern Ignitis Grupe kaotas kolmandas kvartalis nii käivet kui kasumit, samal ajal jätkati investeeringuid ning paigutati raha Läti päikeseenergiaprojektidesse.
Ettevõte jätkas dekarboniseerimisalgatusi, vähendades kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2022. aastaga võrreldes 3,9% võrra.
Foto: Scanpix
Selle aasta kolmandas kvartalis langes Ignitise käive eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 63,6%. Puhaskasumit teeniti 56,8 miljonit eurot ehk 19% vähem kui mullu.
Enefit Greeni suurim eraaktsionär Oleg Ossinovski võrdleb ettevõtte aktsiaid pangahoiusega, Jaak Roosare on enamiku aktsiatest maha müünud, kuid usub, et need säilitavad oma rahvaaktsia staatuse.
Leedu energiakontsern Ignitis grupe teenis poolaastas puhaskasumina 155,8 miljonit eurot, kasvades aastaga 35,7%. Samal ajal on suurenenud ka ettevõtte investeeringute maht enam kui kahekordseks.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.