Kasumiprognoose ületanud Ericsson hoiatab nõudluse languse eest
Rootsi telekomiettevõte Ericsson teatas teisipäeval, et ootab sel aastal mobiilsideoperaatorite 5G-seadmete nõudluse edasist langust, sealhulgas peamisel kasvuturul Indias.
Vaatamata pessimistlikule väljavaatele suutis Eriscsson siiski neljanda kvartali kasumiootusi ületada. Sellele aitas kaasa tarkvara müük, vahendab Reuters.
Mobiilside viiendasse põlvkonda investeerimisest huvitunul on õigupoolest kaks valikut: võrguseadmed või kiibid. Kui just ei räägita mobiiltelefonitootjatest ja telekomidest. Lähiaastate võitjad paistavad olevat 5G võrguseadmetele toodetavad kiibid, seega investoril tasub neid ettevõtteid jälgida.
Kunagi ei ole nii kehv, et kehvemaks minna ei saa, mõtlesid investorid ja müüsid kaks telekomiseadmete hiidu Nokia ja Ericssoni pärast viimaseid kvartalitulemusi veelgi allapoole. Kas nüüd on hinnapõhi käes?
Sirli Männiksaar: Tallinna keskusest saab tipptegija globaalses võtmes
Rootsi elektroonikatootja Ericsson ehitab Tallinna uue tootmis- ja tehnoloogiakeskuse 155 miljoni eest ja koondab sinna oma katselaborid, laod, tootmisliinid ja kontorid.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.