Viimases kvartalis teenis Nordecon aktsionäridele puhaskasumit.
Foto: Liis Treimann
Neljandas kvartalis ulatus Nordeconi müügitulu 78 miljoni euroni, mida on 7% vähem kui aasta varem samal ajal. Müügitulu vähenemine on börsifirma sõnul ootuspärane ning on tingitud ehitusmahu langusest turul.
Hoolimata Merko Ehituse väiksemast puhaskasumist neljandas kvartalis suutis ettevõte aastaga puhaskasumit 34% kasvatada. Ettevõte kavatseb välja maksta 38% kasumist.
Ehitusturul on konkurents märgatavalt suurenenud – pea igal hankel on üle kümne pakkuja ja töö saamise nimel võetakse suuri riske ja tehakse pakkumisi omahinna piirimail või isegi alla selle, rääkis Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak saates "Eetris on ehitusuudised".
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.