Nordeconi juhi Gerd Mülleri üheks viimastest tegudest ettevõttes jääb Nordecon Betooni müük.
Foto: Liis Treimann
Tallinnas Radisson Blu hotelli konverentsisaali kogunenud aktsionärid sai ühe käe sõrmedel kokku lugeda – justkui polekski täna päevakorras ettevõtte ühe tulusama tütarettevõtte müük. Justkui polekski täna ettevõtte pikaajalise juhi Gerd Mülleri üks viimaseid etteasteid firma omanike ees.
Veel käesoleva aasta lõpuni Nordeconi juhtiv Gerd Müller rääkis hommikuprogrammis, et ehitusturg on põhjast läbi käinud ning pakub lähiaastail kasvukohta.
Nordeconis vahetub juht ning müüakse üks seni kasumlikest tütarettevõtetest ehk Nordecon Betooni – kuigi tehing lööb pilti selgemaks, usuvad investorid, et Nordeconi seis pole kiita.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.