Leedu energiaettevõte Ignitis Group kinnitas eile toimunud aktsionäride korralisel üldkoosolekul eelmise aasta teise poolaasta eest aktsionäridele makstava dividendi, selgub börsiteatest.
Vastavalt dividendipoliitikale otsustas ettevõte teise poolaasta eest välja maksta 0,643 eurot aktsia kohta. Kontserni aktsionäridele makstakse detsembris lõppenud poolaasta eest dividende kokku üle 46,5 miljoni euro.
Viis ettevõtet teatas kupongimäärade fikseerimisest, Ignitis suunas reservfondi jaotatavaks kasumiks ja kuulutas välja dividendi, Harju Elekter avalikustas majandusaasta aruande.
Tallinna ja Vilniuse börs lõpetasid reede tõusuga vastavalt 0,03% ja 0,27%. Kuid Balti viimase kuue kuu indeks jäi langustrendi 2,24 protsendi ja 1447,88 punktiga.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.