Kõik Balti indeksid lõpetasid teisipäeva rohelises
Balti aktsiaturud sulgusid teisipäeval plussis: Balti koondindeks kerkis +0,22%, Tallinna börs edenes +0,27%, Riia börsiindeks tõusis +0,39% ning Vilniuse börs kasvas +0,47%.
Tallinna börsil kaubeldi enim Enefit Greeni aktsiatega.
Foto: Andras Kralla
Balti turgudel kaubeldi kõige vilkamalt Ignitis grupė aktsiatega, mis vahetasid omanikku 520 567 euro eest ning kallinesid +0,85%. Tallinna börsil oli suurim käive Enefit Greenil, millega kaubeldi 229 677 euro väärtuses ning mille aktsiad kerkisid +0,19%. Balti turgude suurim tõusja oli Pieno žvaigždės +4,32% ning enim kaotas turuväärtust PRFoods -3,01%, ehkki viimase käive oli väike.
Uute investeerimisideede otsinguil kiikasin oma noore kolleegi Andrise portfelli ja leidsin, et napist valikust hoolimata võib ka Läti börsil leida soodsa hinnaga aktsia.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.