Amazoni aktsia oli suurte tehnoloogiahiidude seast viimane, mis taastus pärast pandeemiat ning saavutas uue päevasisese kõrgeima hinnataseme, vahendas Bloomberg.
Amazon aktsia on 2024. aastal tõusnud 24%. Ettevõte ühines teiste tehnoloogiahiidude Meta, Microsoft ja Nvidiaga, püstitades uue rekordi, kuna e-kaubanduse ja pilvandmetöötluse hiiglane suurendas kasumit.
Mõne investorite sõnul on aktsiaturu suurest maagilisest seitsmikust nüüd saamas vägev nelik, kuna pulliturg rallib ilma kolme suure tehnoloogiaktsiata.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.