Norra naftafond seisab vastu Elon Muski enneolematule preemiale
Norra naftafond ehk riiklik pensionifond teatas laupäeval, et on vastu Tesla juhi Elon Muski 56 miljardi suurusele boonusele, mille üle aktsionärid järgmisel nädalal hääletada saavad.
Musk loodab, et investorid teda siiski kuus aastat oodatud preemiast ilma ei jäta.
Foto: AFP/Scanpix
Muski palgapakett, millest suuremat pole USAs ühelegi tegevjuhile kunagi määratud, kinnitati juba 2018. aastal. Käesoleva aasta alguses kohus tühistas kuue aasta taguse otsuse, kuna kohtuniku hinnangul oleks nii suure summa Muskile maksmine olnud aktsionäride suhtes ebaõiglane ja investorid polnud kõigi paketi detailidega kursis.
Wall Street lõpetas teisipäevase kauplemispäeva üle ootuste tugevalt: S&P 500 tõusis +1,20%, Dow 30 kerkis +0,69% ning Nasdaq edenes +1,59%. USA turge vedasid tehnoloogiasektori aktsiad, millele keskendunud investorid valmistuvad „maagilise tehnoloogiaseitsmiku” tulemusteks ning ei lasknud end kohutada Teslast, kellelt oligi oodata halbu kvartalinumbried.
Kuna Tesla on teatanud suurest koondamisest ja kehvast müügist, siis kahtlevad investorid ettevõtte kasvuväljavaates, mistõttu aktsia hind kukkus teisipäeval peale turu avanemist üle 4% ja ettevõtte turuväärtus langes alla 500 miljardi euro.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.