Saksa energiahiiglane võitis kohtus Gazpromilt miljardeid
Stockholmi arbitraažkohtu otsusel oli Saksa energiafirmal Uniper õigus tühistada gaasitarneleping Gazpromiga ning nüüd saavad sakslased Gazpromile üle 13 miljardi euro suuruse kahjutasunõude esitada.
Uniperi teatel otsustas ettevõte täna lõpetada gaasitarnelepingu Vene riigifirma Gazprom Exportiga pärast seda, kui Stockholmi arbitraažkohus langetas otsuse, et sakslastel on õigus seda teha. Tarneleping kehtis siiani ja oleks kehtinud veel kümme aastat, ehkki selle alusel sai Uniper gaasi viimati 2022. aasta suvel.
Soome energiafirma Fortum oli kui muinasjutu-ullike, kes läks kodus teenitud kapitaliga võõrale maale õnne otsima, kuid kellelt esimene pätt varanduse välja pettis.
Euroopa Liidul on õnnestunud vältida energiakriisi, kuid kasutusele võetud lühiajalised lahendused võivad pikemas perspektiivis kahjustada konkurentsivõimet ja rohepööret.
Saksamaa majandusminister Robert Habeck lubas välja aidata iga Saksa energiettevõtte, kes peaks raskustesse sattuma Venemaa põhjustatud gaasitarnete vähendamise pärast, vahendab Bloomberg.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.