Tehnoloogiasektori tuules jätkus USA börsil rekordite purustamine
Tehnoloogiaktsiate vedamisel edenesid S&P 500 teisipäeval +0,07% ning Nasdaq tõusis +0,14%, mis tähendab, et mõlemad indeksid purustasid järjekordselt oma kõigi aegade rekordid. Dow 30 langes -0,13%.
Wall Street kuulas küll Fedi esimehe sõnavõttu, kuid palju uut nad sealt ei kuulnud.
Foto: Reuters/Scanpix
Föderaalreservi esimees Jerome Powelli oodatud esinemine oli vaoshoitud ning ei sisaldanud märkimisväärseid uudiseid, vaid kordas endisi seisukohti, mistõttu aktsiaturgudele see märgatavat mõju ei avaldanudki.
Täna kavas: maailma tipud istuvad NATO laua taga, segased ajad Prantsusmaa poliitikas, britid ootavad kursimuutust (ka jalgpallis) ning põige Lõuna-Ameerikasse.
USA suured indeksid sulgusid esmaspäeval erisuunaliselt: kui S&P 500 purustas 5 572 punkti peal oma tänavuse 35. rekordi tõustes +0,1%, siis Dow 30 langes -0,08%. Nasdaqile oli esmaspäev samuti rekordiline, sest ta tõusis +0,28%.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.