Telia Leedu haru värskelt avaldatud poolaasta tulemustest selgub, et ettevõte suutis kasvatada nii käivet kui ka kasumit, Eesti üksus kaotas sel ajal aga müügitulu.

- Telia Vilniuse börsil noteeritud üksus suutis esimesesl poolaastal kasvatada nii käivet kui kasumit.
- Foto: Shutterstock
Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga kasvas Leedu firma tulu 5,7% ning ulatus 119,5 miljoni euroni. Kasum enne intresside, maksude, kulumi ja amortisatsiooni arvestamist (EBITDA) kasvas 7,3% ning oli nüüd 44 miljonit eurot. Korregeeritud EBITDA oli 44,7 miljonit eurot. Perioodi kasum kasvas 17,1% võrra, 18,3 miljoni euroni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Luulea Kuriks on nüüdseks juba kolm kuud juhtinud Telia turundust. Räägime temaga 2024. aasta turunduse trendidest.
Koroonaeelse ajaga võrreldes on Telia andmeside maht kasvanud kolm korda, aga ilmselt võib seda üle kanda ka turule tervikuna, ütles Telia Eesti juht Holger Haljand.
Kui telekomiettevõtete kliendid tahavad paremata teenust ja innovatsiooni, siis tuleb selleks tõsta ka teenuste hinda, ütles Telia Eesti juht Holger Haljand.
Balti aktsiaturul toimus reedel aktiivne kauplemine, kokku tehti 5017 tehingut ja käive oli 1 928 093 eurot. Tallinna Vesi ja Telia Lietuva tegid dividendipakkumise.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.