Elektriautode kahjum lasi järgmise autoaktsia põhja
Fordi aktsia kukkus pärast börsipäeva teatavaks tehtud kvartalitulemuste peale järelturul üle kümne protsendi, järgnedes varem samuti elektriautode kehvast müügist teavitanud GMi aktsiale.
Autotootja müüs tänavu teise kvartaliga 1,14 miljonit autot, mõnevõrra rohkem kui mullune 1,12 miljonit. Käive küündis 47,8 miljardi dollarini, mis on samuti parem tulemus kui mullune 45 miljardit.
Elon Muski autofirma müüb järjest vähem elektriautosid ning uute investeeringute tasuvuseni jõudmine võib võtta veel aastaid, hindab olukorda New York Times. Aktsia reageeris tulemustele suure langusega.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.