Viimaseid kuid Aavo Kärmase juhitav Enefit Green kasvatas kasumit aastataguse ajaga võrreldes, paari aasta tagusele tulemusele jääb energiafirma siiski alla.
Foto: Andras Kralla
Grupi puhaskasum kasvas 2,8 miljoni euro võrra, 3,9 miljoni euroni. Puhaskasumi kasvu toetas peamiselt tulumaksukulu vähenemine 4,1 miljoni euro võrra. Kahe aasta tagusele kasuminumbrile jääb Enefit Green endiselt kõvasti alla ‒ kasum aktsia kohta on 75% väiksem kui toona.
Kui teisipäeval kaubeldi Enefit Greeni aktsiatega 351 559 euro väärtuses ning ettevõte odavnes seejuures -0,13%, siis ülejäänud Balti börside aktsiate käive jäi alla saja tuhande euro piiri.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.