Šiaulių uuendatud dividendipoliitika lükkas aktsia lendu
Vilniuse börsil noteeritud Šiaulių bankase nõukogu kiitis esmaspäeval heaks uue dividendipoliitika, mille kohaselt plaanitakse nüüd välja maksta suurem osa kasumist. Aktsionärid võtsid teate vastu rõõmuga.
Uue otsuse kohaselt maksab Leedu pank välja vähemalt 50% eelmise aasta puhaskasumist. Seni oli Šiaulių bankase dividendieesmärk jaotada välja vähemalt 25% aastakasumist.
Balti aktsiaturgudel ületasid kahesaja tuhande eurose käibe vaid kaks Leedu ettevõtet, Ignitis grupė ning Šiaulių bankas, mis kahepeale tegid poole kogu turu miljonieurosest käibest.
Uus nädal ja kuu algas Balti börsidel punaselt. Balti koondindeks taandus -0,11%, Tallinna börs -0,2% ning Riia börs langes märkimisväärse -20,2%. Ainsana tõusis Vilniuse börs +0,26%.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.