Tehnoloogiahiiud vedasid USA börsiindeksid tõusule
USA aktsiaturud sulgusid teisipäeval kõrgemal, kuna investorid võtsid hästi vastu tehnoloogiasektori taastumise ja naftahindade langemise ning keskendusid taas intressimääradele ja USA majanduse olukorrale, vahendas Yahoo Finance.
Nasdaq liitindeks tõusis umbes 1,5%, kuna tehnoloogiahiiud tegid eelmise kauplemispäeva miinused tasa. Võrdlusindeksi S&P 500 tõusis umbes 1% ning sulgus oma varasema rekordkõrguse läheduses. Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis ligikaudu 0,3%.
Hiina valitsuse majanduse elavdamise plaanist tulenev aktsiaralli on kaasa toonud suure optimismi, mis levib ka muu maailma turgudele. Samas ei hõiska kõik majandusanalüütikud ning ohu märke toovad välja paljud.
USA peamised aktsiaindeksid kerkisid reedel reipalt pärast tööjõuturu raportit, mis näitas prognoosidest aktiivsemat uute töökohtade loomist ja väiksemat töötust.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.