Börsifirma tuuleelektri toodang kasvas novembris 132%, päikeseelektri toodang 49% võrra.
Foto: Andras Kralla
November oli taaskord rekordtoodanguga kuu, ületades oktoobris saavutatud rekordit üle 26 gigavatt-tunni võrra, ütles Enefit Greeni juhatuse liige ja tootmisvaldkonna juht Innar Kaasik börsiteates.
Suurt menu nautides börsile tulnud Enefit Greeni sära on tuhmunud – aktsia on kukkunud börsile tulemise hetkest allapoole ja investorid on ärevil. Kas peaks praegu müüma tormama või on hoopis ostuvõimalus, uurisime analüütikutelt.
Praegu ei taha suured energiaettevõtted väga täpselt öelda, kui suures mahus on nad valmis investeerima Eesti maismaa tuuleparkidesse. Miljardini võib investeering ettevõtte puhul küündida küll, tõdeb Enefit Greeni tegevjuht Juhan Aguraiuja, aga seda vaid teatud tingimustel.
Kui Enefit Green on viimasel ajal silma paistnud suure käibega aktsiahinna langusega, siis kolmapäeval trend jätkus ja aktsiad vahetasid omanikku suisa 689 999 euro väärtuses ning ettevõte odavnes 1,17%.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.