USA naftatööstus pöörab pilgud Ladina-Ameerikasse ja Iraaki
Pärast USA presidendi Donald Trumpi otsust määrata imporditariifid Kanada ja Mehhiko toodetele hakkasid USA naftarafineerijad otsima võimalusi tooraine saamiseks Ladina-Ameerikast ja Iraagist.
USA naftarafineerijad ei saa toetuda ainult enda toorainele, vaid vajavad sisendit ka teistest riikidest. Pildil nafta- ja gaasipuurtorn California ranniku lähedal.
Foto: Getty Images / AFP / Scanpix
Tooraineturul kauplejate sõnul on Kanada ja Mehhiko toornafta muutunud pärast Trumpi tariifide kehtestamist järsku kallimaks, otsides asendust Brasiiliast ja Guajaanast, vahendab Bloomberg. Kaalumisel on ka toornafta kaugelt Iraagist, kuigi sealt saaks vaid piiratud koguses niinimetatud sihtkohavaba kaupa.
Donald Trump kehtestas Kanadale, Mehhikole ja Hiinale kõrged tariifid, alustades sellega USA ja tema kolme suurima kaubanduspartneri vahelist kaubandussõda.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.