Fordi elektriautode tootmine toodab jätkuvalt ka kahjumit.
Foto: Ford
Fordil kasvasid neljandas kvartalis aasta varasema perioodiga võrreldes nii käive kui ka kasum. Käive suurenes 5% 48,2 miljardi dollarini ja aktsia kohta teenitud kasum 2,4% 0,39 dollarini, mis oli analüütikute oodatud 0,34 dollarist märgatavalt parem.
Autotootjate aktsiad üle maailma odavnesid esmaspäeval pärast USA presidendi Donald Trumpi värskeid tariife, mis ähvardavad lõigata tüki Mehhiko ja Kanada tehaste müügist.
Isegi Ameerika suurimaid autotootjaid võivad Donald Trumpi kavandatud imporditariifid rängalt tabada, mistõttu odavnesid nii GM kui ka Ford teisipäeval Wall Streetil tugevalt.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.