Investorid rõõmustavad Nordeconi kasumi üle, Merko aktsia tõmmati samuti tõusuvette
Tallinna börsil algas neljapäevane kauplemine ehitusettevõtete jaoks edukalt. Aktsiate hinnatõusu vedas kasumist teatanud Nordecon, tõusuvette sattus ka Merko Ehitus.
Neljapäeval kerkis esimese kauplemistunni jooksul Nordeconi aktsia hind 3,19%, 0,84 euroni. Nordecon teatas täna hommikul, et ettevõtte neljanda kvartali puhaskasum oli 618 000 eurot, aasta peale kogunes kasumit üle 5 miljoni euro.
Nordeconil õnnestus mitme kahjumliku aasta järel teenida mullu 5 miljoni euro suurune puhaskasum. Ettevõtte juhi Maret Tambeki sõnul aitasid sellele kaasa nii sisendhindade langus kui ka kasumlikumad lepingud.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.