“See tuli ootamatult ja igasugu mõtteid käis peast läbi, aga ma loodan, et Eesti Energial on selged põhjendused olemas, miks seda tehakse,” ütles Kärmas.
Eesti Energia juhtkond ja rahandusminister loodavad, et Enefit Greeni täieliku omandamisega paranevad nii Enefit Greeni kui laiemalt Eesti Energia kontserni majandustulemused ja võlavõimekus.
Energiakontserni Eesti Energia ülevõtupakkumise kavatsus ajas väikeinvestorid Enefit Greenist kasumlikult väljuma, aktsia on pärastlõunaks kerkinud börsil pea 42%.
Viimased valitsused on võtnud suunitluse, et riigifirmasid tuleks erastada, ka Enefit Greeni valguses pole see suund kuskile kadunud, ütles majandusminister Erkki Keldo.
Endine rahandusminister Mart Võrklaev rääkis oma ametiajal, et Enefit Greeni valmistutakse veelgi suuremas mahus börsile tooma. Tänane uudis tekitab tema jaoks küsimusi.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.