Apple’i aktsia hind on aasta algusest kukkunud 31%.
Foto: AFP/Scanpix
Apple’i aktsia langes USA börsil teisipäeval 5%, viies iPhone'i-tootja turukapitalisatsiooni alla 2,6 triljoni dollari, vahendas Yahoo Finance. Maailma kõige väärtuslikuma ettevõtte tiitel kuulub pärast teisipäevase börsipäeva lõppu tarkvaratootjale Microsoft, kelle turuväärtus on hetkel 2,65 triljonit dollarit.
Neljapäeval ja reedel tabas aktsiaturge müügipaanika, millega USA aktsiaturud kaotasid 6,6 triljonit dollarit. Goldman Sachs koos teiste suurpankadega ootavad langusele lisa.
Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi tariifid pea kogu maailmale lõid USA aktsiaturud tumepunasesse. “Suur kukkumine ja suured vangerdused panevad kõigi investorite käed värisema,” ütles investor Marko Oolo.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.