Eestiski tehast omava Rootsi elektroonikagigandi Ericssoni käive ulatus esimeses kvartalis 55 miljardi Rootsi kroonini, kasumi kasvu oli kvartalis aastatagusega võrreldes 61%.
Ericsson parandas tagasihoidliku netokäibe juures esimeses kvartalis tugevalt kasumlikkust.
Foto: Zumapress/Scanpix
Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga kasvas käive 3%, analüütikud prognoosisid etttevõtte käibeks 55,6 miljardit Rootsi krooni, vahendas Dagens Industri. Eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes kahanes ettevõtte käive neljandiku võrra.
Parima juhi konkursil kolme nominendi sekka jõudnud Ericsson Eesti juht Sirli Männiksaar võtab iga nädal aega oma tiimiliikmetega suhtlemiseks. Kui midagi erakorralist ette tuleb, on selliseid kohtumisi ümber tõsta praktilises vaates kõige lihtsam, aga südames kõige raskem, tunnistas ta.
Tallinna planeeritud suurinvesteeringu ära jätnud Rootsi elektroonikagigant Ericsson teatas veidi kasvanud käibest ja paranenud kasumimarginaalist neljandas kvartalis, sellegipoolest ootasid analüütikud suuremat kasumit, kirjutas Dagens Industri.
Eesti peaks võtma selge suuna arendada suurema lisaväärtusega ja ekspordivõimelist ettevõtlust. Mahuäris pole reaalne konkurentsis olla, kirjutab Põhjamaade Investeerimispanga president ja tegevjuht André Küüsvek vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Rahvusvaheline elektroonikatööstus Ericsson otsustas Tallinna planeeritud tehase ehitusest loobuda ja 155 miljoni eurone investeering Eestisse jääb ära.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.