Tallinna börsil noteeritud kinnisvaraettevõtte Hepsor juhatus teeb ettepaneku maksta aktsionäridele 2025. aastal eelnevate perioodide kasumist dividendidena välja miljon eurot, teatas ettevõte börsile.
Hepsori kaasasutaja ja tegevjuht Henri Laks saab ettevõtte aktsionärina samuti osa dividendist, kui see pälvib üldkoosoleku heakskiidu. 2024. aasta lõpus omatud aktsiate osakaaluga arvestades saaks Laks omanikutulu umbes 130 000 eurot.
Foto: Liis Treimann
Plaan näeb ette maksta dividendideks 0,26 eurot aktsia kohta, mis tänase 4,55 euro suuruse aktsiahinna pealt teeks dividenditootluseks 5,7%.
Erakliinik Fertilitas avab märtsis uksed Hepsori arendatud Pärnu maantee kliinikumajas, mis oli pärast võlgu jäänud Novel Clinicu välja kolimist tühjaks jäänud.
Kuigi Hepsor kaotas mullu võrreldes varasema aastaga käivet ja kasumit, lõpetas arendaja mitmeid edukaid arendusprojekte ja plaanib tänavugi käivitada mitmeid arendusi ning ehitusi, kinnitas Hepsori juht Henri Laks.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.