Tollitariifidega klohmida saanud Adidas trügib tagasi tippu
Spordivarustuse tootja Adidas kukkus Frankfurdi börsil veebruari tippudest 30% kui USA tollitariifisõda alustas. Nüüd on aktsia tugevate majandustulemuste toel asunud taas tõusma.
Kolmapäeval tõusis Adidas Frankfurdis 6,56% 217,8 euroni, tehes börsil noteeritud aktsiaist ühe tugevaima tulemuse. Tõusu tõukas tagant hommikul avaldatud tänavuse esimese kvartali majandustulemus, mis ületas ootusi.
Saksamaa rõivaste ja jalanõude tootja Adidase aktsia hind tõusis enne turu avanemist 1,7% pärast kolmanda kvartali tulemuste selgumist, kust paistis tugev müügimahu kasv enamikus piirkondades ja kanalites.
Uut aastat on ilus alustada koristamisega. Minu puhul tähendab see oma pika jälgimisnimekirja üle vaatamist ja korrastamist ning sealt heade ideede uuesti üles leidmist.
Kuulsustega flirtinud Adidase draamas on käes uus vaatus, kus märksõnad on käibe langus ja kahjum, aga ka uus tegevjuht, kes kõik pirrud taas põlema paneb.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.