Nordecon on sõlminud enda sõnul märkimisväärses mahus uusi lepinguid, kuid nende mõju müügitulule avaldub pikema perioodi vältel.
Foto: Liis Treimann
Nordecon teenis esimeses kvartalis müügitulu 39,36 miljonit eurot. Kontserni müügitulu tuli 90% ulatuses hoonete segmendi käibest ning seda segmenti peab ettevõte ka kontserni üldise müügitulu languse põhjuseks, selgus börsiteatest.
Inimesed ootavad kõikjal palgatõusu, maksumutõus avaldab selleks survet ja ehitushinda veab üles eeskätt just tööjõukulude kasv, ütles ehitusettevõtte Nordecon juht Maret Tambek.
Nordecon ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmisid lepingu liitlastele mõeldud kasarmu projekteerimiseks ja ehitamiseks Tapa linnakusse, teatas ettevõte börsile.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.