Merko vedas Tallinna börsi, USA aktsiaid raputas kaubandussõda
Tallinna börs lõpetas esmaspäevase kauplemispäeva napilt plussis, millele andis tõuke Merko Ehitus. Teisel pool Atlandi ookeani aga raputas turge vastastikune süüdistamine kahe suurriigi vahel.
Balti börsidest sulgusid Tallinn ja Vilnius napilt rohelises, kerkides vastavalt 0,08% ja 0,01%. Riia börs aga taandus 0,02%. Koondindeks Baltic Benchmark tõusis vähe, 0,01%.
USA president Donald Trump teatas, et tõstab terase ja alumiiniumi imporditariife 25 protsendilt 50 protsendile, öeldes, et see samm aitab kaitsta USA tööstust.
Kui enamik investeerimisraamatuid soovitab kiiresti tõusvaid aktsiaid vältida, siis Merko aktsia on investoreid kenasti rikastanud. Selle kohta, kas parim on selleks korraks seljataga, lähevad ekspertide ja investorite arvamused lahku.
Teisipäeva lõpetasid Balti börsid erisuunaliselt. Balti koondindeks edenes 0,62%, Tallinna börs 0,97% ja Vilniuse börs 0,2%. Ainsana taandus Riia börs 0,04%. USA aktsiad alustasid kauplemispäeva tõusuga.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.