Aktsionärid kaebasid Tesla ja selle tegevjuhi Elon Muski kohtusse, väites, et nad varjasid ettevõtte isejuhtiva funktsiooniga sõidukite, sealhulgas Robotaxi, ohtlikkust.
Hagis süüdistatakse Muski ja Teslat korduvas liialdamises isejuhtiva funktsiooni tõhususe ja väljavaadete osas.
Foto: Jens Kalaene/dpa/Scanpix
Esmaspäeva õhtul esitati Austini föderaalkohtus Tesla aktsionäri Denise Morandi juhtimisel ühishagi, milles nõutakse kahjutasu aktsionäridele, kes omasid ettevõtte aktsiaid ajavahemikus 19. aprill 2023. aasta kuni 22. juuni 2025. aasta.
Tesla on andnud tegevjuhile Elon Muskile ligi 96 miljonit aktsiat, mille koguväärtus on umbes 29 miljardit dollarit. Sammu taga on ettevõtte soov Muski tähelepanu Tesla juhtimisel hoida, sellal kui ta varasema hüvitispaketi tühistamist kohtus vaidlustab, vahendab Reuters.
Tesla teatas teises kvartalis kasumi ja käibe langusest, kuid ütles, et taskukohasema automudeli tootmine on siiski planeeritud 2025. aasta teisele poolele.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.