Järgmised ravimiaktsiad langevad, sest Trump lubab hinnalangust
Ravimitootjate Novo Nordisk ja Eli Lilly aktsiad langesid reedel pärast seda, kui president Donald Trump teatas, et menuka diabeediravimi Ozempic hind võib langeda vaid 150 dollarini kuus.
Novo Nordiski aktsia taandus reedel Kopenhaageni börsil 7%.
Foto: Reuters/Scanpix
Kaalulangetusravimi Ozempic ühe kuu varu maksab USA-s umbes 1000 dollarit, vahendas Bloomberg. Trump ütles neljapäeval ajakirjanikele, et Novo toodetud ravimi hind on peagi "palju madalam". Lilly müüb sarnaseid ravimeid, sealhulgas Mounjaro ja Zepbound.
Otsustasin panna kogu oma portfelli aktsiapositsioonid ritta ja arvutada välja nende keskmise aastase tootluse. Üllatavalt jooksevad pooled aktsiainvesteeringud lati alt läbi, seega pean tegutsema.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.