Nordeconi juhatus prognoosib käesoleva aasta kokkuvõtteks tegevusmahu vähenemist võrreldes 2024. aastaga.
Foto: Liis Treimann
Kolmandas kvartalis vähenes Nordeconi müügitulu võrreldes eelmise aastaga ligi 14 protsenti, 55 miljoni euroni. Puhaskasumiks kujunes 2,1 miljonit eurot ehk 6 senti aktsia kohta, mida on mullusest 23 protsenti vähem.
Insenerihariduse populariseerimine on hakanud andma tulemusi, kuid tööjõupuudus selles valdkonnas pole veel kaugeltki kadunud, rääkis Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak. “Lootusekiir on, aga loorberitele ei tohiks jääda puhkama,” märkis ta.
Balti turgudel lõpetas teisipäeva tõusuga vaid Tallinna börs, samal ajal kui Wall Streetil tekitasid ärevust USA valitsuse töö seiskumise oht ja president Donald Trumpi värsked tariifiähvardused.
Kuigi müügitulu ja sellest tulenevalt puhaskasum teises kvartalis vähenesid, suutis Nordecon säilitada bruto- ja ärikasumi marginaale, rääkis börsifirma juht Maret Tambek.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.