„Hindame, et kolmandas kvartalis saavutasime tugevad tulemused. Kasv jätkus nii mahtudes kui tuludena reisi- ja kaubasadamates,“ kommenteeris tulemusi juhatuse esimees Valdo Kalm.
Foto: Liis Treimann
Kolmandas kvartalis oli Tallinna Sadama müügitulu 32 miljonit eurot, mida on aasta varasemast 1,5% rohkem. Üheksa kuuga ulatus sadama müügitulu 90 miljoni euroni ja seda on 1,4% vähem kui eelmisel aastal.
Möödunud kuul jätkus eestlaste tehingute aktiivsus tehnoloogiaaktsiatega, sekka pudenes ka kaitse- ja ravimisektori ning Balti börsilt LHV Groupi aktsiaid.
Investeeringud tulevad Eestisse vaid siis, kui roheenergeetika on korras. “Me võistleme 30 sadamaga Läänemerel, innovatsioon ja keskkonnasõbralikkus loovad eelise,” rääkis Tallinna Sadama juht Äripäeva raadio saates “Juhtides tulevikku”.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.