USA tehnoloogiasektor jätkab langust, Balti aktsiad lõpetasid rohelises
USA aktsiaturud alustasid reedest kauplemispäeva erisuunaliselt – Nasdaq liitindeks langes, kuid Dow Jonesi tööstuskeskmine on valmis püüdma uut rekordit. Balti aktsiaturgude suurim tõusja oli Merko Ehitus.
Tehnoloogiarohke Nasdaq liitindeks langes 0,3%, kuna tehnoloogiasektori langus jätkub. Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis veidi üle 0,2%, olles tõusnud peaaegu 650 punkti võrra. S&P 500 langes umbes 0,1% pärast seda, kui neljapäeval lõpetas see esimest korda üle 6900 punkti.
USA aktsiad taandusid kauplemispäeva algul, kuna taas suurenesid kahtlused tehisintellekti jätkusuutlikkuse osas. Balti aktsiaturud lõpetasid neljapäeva tõusuga.
Märkimisväärse päevakäibega kauplemispäeva lõpetasid kõik Balti aktsiaturud langusega. USAs algas Föderaalreservi selle aasta viimane poliitikakohtumine ning aktsiad liiguvad erisuunaliselt.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.