Tallink Grupp vedas eelmise aasta detsembris eelnenud aasta detsembriga võrreldes küll 0,2% rohkem reisijaid, kuid kaubaveoühikute ja reisijate sõidukite maht vähenes.

- Tallink Grupp ei suutnud ka detsembris veetava kauba mahtu suurendada.
- Foto: Andras Kralla
Tallink Grupp vedas lõppenud aasta detsembris 461 868 reisijat, mida on eelnenud aasta detsembriga võrreldes 0,2% rohkem, siis veeti 460 786 reisijat. Enim kasvas Soome–Rootsi liini reisijate arv (+9,2%), samas, kui Eesti–Rootsi liinil teenindati 5,4% vähem reisijaid, selgus börsiteatest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rohelised jõulud on ka Tallinna börsile jõudnud, kuna detsembris said kohalikud aktsiad jalad alla ja tegid kiire tõusu.
Tallinki kaubaveod on juba mitmendat kuud olnud langustrendis, kuid reisijate vedu novembris kerkis.
Helsingi Sadam teeb ettevalmistusi liikluse suurenemiseks Tallinna suunal, investeerides sadu miljoneid eurosid taristusse. Tallinn ei oota liiklusvoo erilist kasvu.
Tallinki suuromaniku Infortari juhatuse liige Ain Hanschmidt ostis sel nädalal ligi 100 000 Tallink Grupi aktsiat.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.