Alternatiivbörsi tehnoloogiafirma tehing Hongkongi investoriga jäi katki
Alternatiivbörsil noteeritud Punktid Technologies teatas, et on lõpetanud läbirääkimised Hongkongi investoriga ning novembris välja kuulutatud strateegilist tehingut ei toimu, teatas ettevõte börsiteate vahendusel.
Börsiteate kohaselt jooksid läbirääkimised liiva, kuna pooled ei suutnud kokku leppida tehingu lõplikes tingimustes, struktuuris ega vastutuse jaotuses.
Foto: Andras Kralla
Ettevõte allkirjastas 11. novembril 2025 mittesiduva ühiste kavatsuste protokolli, mille kohaselt pidi Hongkongi investor omandama ettevõttes Punktid Technologies järk-järgult enamusosaluse ja integreerima gruppi oma äritegevust.
Punktid Technologies teatas Nasdaq Tallinna börsile, et kavatseb First Northilt lahkuda, sest ettevõtte suhtes on algatatud järelevalvemenetlus ning turuolukord ja strateegilised eesmärgid ei sobi börsi tingimustega.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.