Maailma suurim krüptovaluuta bitcoin kallines kolmapäeval kuni 8,5%, jõudes ligikaudu 69 500 dollarini. Tegemist oli suurima päevasisese hinnatõusuga alates 6. veebruarist.
Ralli sai hoo sisse pärast USA presidendi Donald Trumpi kõnet USA kongressile.
Foto: AFP/Scan
Etheri hind kerkis samal ajal 12%, ligikaudu 2085 dollarini. Tõusid ka väiksemad krüptovaluutad: Solana kallines ligi 13% ja XRP enam kui 7%, kirjutas Bloomberg.
Bitcoin jätkas teisipäeval langustrendi, olles teel rängima kuise kukkumise poole alates 2022. aastast, mil sektorit raputas rida suurettevõtete krahhe. Veebruaris on maailma juhtiv krüptovaluuta odavnenud ligi 19%.
Turud reageerisid USA kaubanduspoliitika järsule pöördele langusega: dollar ja aktsiafutuurid nõrgenesid ning investorid eelistasid turvalisemaid varasid.
Eelmise aasta oktoobris valdas krüptoturgu eufooria ja bitcoini hind saavutas järjest uusi tippe, tänaseks on münt toonasest väärtusest pea 50% kaotanud ning krüptoentusiastid muutunud ettevaatlikuks.
Bitcoin kogus reedel taas hoogu pärast neljapäevast krüptoturu kukkumist. Krüptovaluuta hind kerkis börsipäeva keskpaigaks kuni 11,4%, jõudes 70 300 dollarini.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.