Microsoft võtab üle konkurentidele kavandatud hiiglasliku andmekeskuse
Microsoft sõlmis lepingu Texase osariiki kavandatava andmekeskuse rentimiseks, mis oli algselt mõeldud Oracle’i ja OpenAI ühiseks suurprojektiks, kirjutas Bloomberg.
Suured tehnoloogiaettevõtted (sh Microsoft) kulutatavad sadu miljardeid, et olla tehisintellekti vallas parim.
Foto: Matthias Balk
Tegemist on Texases Abilene’is asuva arendusega, mille võimsus on tervelt 700 megavatti. Anonüümseks jäänud allikate sõnul sõlmiti Microsoftina leping pärast seda, kui Oracle ja OpenAI tehingust loobusid.
Investeerimispank Goldman Sachs tõi turule tarkvaraaktsiatele suunatud investeerimisstrateegia, millega panustatakse nende ettevõtete tõusule, mida peetakse tehisintellekti arengute suhtes immuunseks, vahendab portaal Seeking Alpha.
Microsoft teatas teisipäeval algatusest, mille eesmärk on vähendada ettevõtte USA andmekeskuste veetarbimist ning vältida olukorda, kus nende suurenev energiavajadus tõstab elektrihindu tarbijate jaoks.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.