Microsoft võtab üle konkurentidele kavandatud hiiglasliku andmekeskuse
Microsoft sõlmis lepingu Texase osariiki kavandatava andmekeskuse rentimiseks, mis oli algselt mõeldud Oracle’i ja OpenAI ühiseks suurprojektiks, kirjutas Bloomberg.
Suured tehnoloogiaettevõtted (sh Microsoft) kulutatavad sadu miljardeid, et olla tehisintellekti vallas parim.
Foto: Matthias Balk
Tegemist on Texases Abilene’is asuva arendusega, mille võimsus on tervelt 700 megavatti. Anonüümseks jäänud allikate sõnul sõlmiti Microsoftina leping pärast seda, kui Oracle ja OpenAI tehingust loobusid.
Investeerimispank Goldman Sachs tõi turule tarkvaraaktsiatele suunatud investeerimisstrateegia, millega panustatakse nende ettevõtete tõusule, mida peetakse tehisintellekti arengute suhtes immuunseks, vahendab portaal Seeking Alpha.
Microsoft teatas teisipäeval algatusest, mille eesmärk on vähendada ettevõtte USA andmekeskuste veetarbimist ning vältida olukorda, kus nende suurenev energiavajadus tõstab elektrihindu tarbijate jaoks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.