USA aktsiaturud jätkasid tugevat tõusu, samal ajal kui nafta hind langes järsult pärast Iraani välisministri Abbas Araghchi teadet, et Hormuzi väin on kaubalaevadele taas avatud.
S&P 500 tõusis 1,2% ja sulgus esimest korda üle 7100 punkti taseme.
Foto: Reuters/Scanpix
S&P 500 tõusis 1,2% ja sulgus esimest korda üle 7100 punkti tasemel 7126,06. Tegemist oli kolmanda järjestikuse rekordilise sulgemisega. Nasdaqi liitindeks kerkis 1,52% ja jõudis samuti uue tipuni 24 468,48 punkti. Dow Jonesi tööstusindeks lisas 1,79% ehk enam kui 850 punkti.
USA energiasektori aktsiad langesid reedel pärast seda, kui teatati Hormuzi väina taasavamisest. See kustutas tõusu, mis kogunes Iraani sõja esimestel nädalatel.
Tesla aktsia kerkis reedel üle 4,5% ning tõotab lõpetada nädala tõusuga, mis katkestaks kaheksa nädalat kestnud languse. Tõusu toetavad peagi avaldatavad kvartalitulemused ning edusammud kiibiarenduses.
Iraan teatas, et Hormuzi väin on nüüd kaubalaevaliiklusele täielikult avatud. See on märgiline samm USA ja Iisraeliga peetava sõja lõpetamise suunas, mis on kergitanud energiahindu ja rännanud rängalt maailmamajandust.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.