Investor Taavi Ilves ostis 3000 Elevingi aktsiat. “Pilt on atraktiivne”
Investor Taavi Ilvese sõnul on Eleving Groupi fundamentaalne pilt alates IPOst paranenud, ent aktsia kaupleb endiselt IPO hinna tasemel – see on aktsia tema silmis eriti atraktiivseks muutnud.
„Plaanin kasvatada positsiooni 2–3 protsendini portfellist,“ ütles investor Taavi Ilves.
Foto: Liis Treimann
Mullu 1,70eurose tükihinnaga börsil noteeritud fintech’i Eleving Groupi aktsia on viimased kaheksa kuud külgsuunas liikunud. Samal ajal on ettevõte kasvatanud laenuportfelli, mistõttu saab Ilvese sõnul investor täna sama raha eest rohkem kui IPO ajal.
Finantseksperdi Paavo Siimanni ootus oli, et automaksu eel läheb Tallinna Kaubamaja Grupi (TKM Grupi) autoäril hästi ning inimesed soovivad süüa ju igas majandustsükli faasis, arutles ta saates “Investor Toomase tund”, kuid ekspert ehmus tulemustes.
Eesti rahatarkuritest väikeinvestorid on keerulises turuolukorras oma portfelle ümber mänginud – osa on küll kodubörsile selja pööranud, kuid järjest enam mõeldakse siinsest börsist kui atraktiivsete hinnatasemetega potentsiaalsest mänguväljakust.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.